Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (21/11)

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων στους επτά ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικοί αγώνες διεξήχθησαν και αυτή την αγωνιστική στη Γ’ Εθνική.

Οι βαθμολογίες των επτά ομίλων της Γ’ Εθνικής

Στον 1ο όμιλο, η Αλεξανδρούπολη υποχρέωσε τον Άρη Αβάτου στην πρώτη φετινή του ήττα και μάλιστα εντός έδρας με 2-1, ενώ Πανδραμαϊκός και Δόξα Δράμας, που συναντήθηκαν μετά από 17 χρόνια στη Γ’ Εθνική, έμειναν στο 0-0.

Στον 2ο όμιλο, η Θύελλα Σαρακηνών νίκησε 1-0 τον Μακεδονικό και του έκοψε τη φόρα, ενώ ο Εδεσσαϊκός επικράτησε 3-2 της Λευκίμμης στην Κέρκυρα.

Στον 3ο όμιλο, η Δήμητρα Ευξεινούπολης επικράτησε 1-0 του Ατρόμητου Παλαμά, ενώ η Νέα Αρτάκη επιβλήθηκε 3-2 της Αταλάντης με ανατροπή. Στον 4ο όμιλο, η Παναχαϊκή δυσκολεύτηκε, αλλά επικράτησε 2-1 του Διαγόρα Βραχνέικων, ενώ ο Αίας Γαστούνης νίκησε 1-0 τον Παναιγιάλειο.

Στον 5ο όμιλο, ο Φοίνικας Ν. Επιδαύρου πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Σαντορίνης, ενώ η Ηλιούπολη επιβλήθηκε 4-0 του Χαραυγιακού. Στον 6ο όμιλο, ο Πανελευσινιακός επικράτησε 4-1 του ΑΟ Πυλίου στην Κω, ενώ η Προοδευτική νίκησε 2-0 τον ΑΟ Καραβάς.

Τέλος, στον 7ο όμιλο, ο Πανιώνιος επικράτησε 4-2 του Ατσαλένιου στη Νέα Σμύρνη, ενώ ο Άγιος Νικόλαος πήρε το «διπλό» με 3-1 επί της Νεάπολης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Θερμαϊκός Θέρμης-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 3-0
Εθνικός Σοχού-Αναγέννηση Πλαγιάς 2-0
Άρης Αβάτου-Αλεξανδρούπολη FC 1-2
Πανδραμαϊκός-Δόξα Δράμας 0-0
Αγροτικός Αστέρας-Ορφέας Ξάνθης 4-1 (20/11)

2ος όμιλος
Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΟΦΑΜ 1-2 τελικό
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-0
Αστέρας Καληράχης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-0
Θύελλα Σαρακηνών-Μακεδονικός 1-0
ΑΕΠ Κοζάνης-ΦΣ Κοζάνη 0-0
ΑΕ Λευκίμμης-Εδεσσαϊκός 2-3

3ος όμιλος
Νέα Αρτάκη-Αταλάντη 3-2
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 0-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΠΟ Ελασσόνας 0-0
ΑΟ Υπάτου-ΠΟ Φήκης 0-1
Αετός Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 0-3 α.α.

4ος όμιλος – 6η αγωνιστική
Αχέρων Καναλακίου-Εθνικός Σκουλικάδου 2-1
Αναγέννηση Άρτας-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Παναγρινιακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναχαϊκή 1-2
Αίας Γαστούνης-Παναιγιάλειος 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

5ος όμιλος
Άρης Σκάλας-ΑΕ Μυκόνου 2-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Σαντορίνη 2-1
Φωστήρας-Παναρκαδικός 2-1
Ερμής Μελιγούς-Ερμιονίδα 0-0
Ηλιούπολη-Χαραυγιακός 4-0
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

6ος όμιλος
Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-0
ΑΟ Πυλίου Κω-Πανελευσινιακός 1-4
Άστερας Βάρης-Κερατσίνι 0-3
Αίας Σαλαμίνας-Αήττητος Σπάτων 1-2
Προοδευτική-ΑΟ Καραβάς 2-0
Ρεπό: Εθνικός

7ος όμιλος
ΠΑΟ Ρουφ-Γιούχτας 2-0
Πανιώνιος-Ατσαλένιος 4-2
ΑΕ Νέαπολης-Άγιος Νικόλαος 1-3
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 1-4
Πόρος-Αλμυρός Γαζίου αναβλ.

ΠΗΓΗ: https://www.onsports.gr/podosfairo/story/753980/g-ethniki-ta-telika-apotelesmata-tis-kyriakis-21-11

Αφήστε μια απάντηση